December 22, 2018

כאבי גב וצוואר הם הינם מהתלונות הנפוצות על כאב ממקור אורטופדי בפנייה לאורטופד, הסטטיסטיקה לא מעודדת בנושא ומראה שחלק נכבד מהאוכלסייה סובל מכאבי גב למשך זמן לפחות פעם אחת בחיים- לרוב הכאב יחלוף באופן ספונטני, אולם לעיתים חלק מהמטופלים חווים כאבי גב למשך זמן ממושך עד כדי הפרעה לאיכות חיים וביצוע פעולות היום יום.

אורח החיים בעולם המערבי מתאפיין באורח חיים יושבני- כלומר בחלק רב מהמהלך היומי שלנו אנו נימצאים בישיבה ממושכת לאורך זמן- בין אם עקב אילוצי עבודה או כמנוחה לאח...

December 19, 2018

כאב בגב התחתון הינה אחת מהתלונות הנפוצות בעולם המערבי, כמעט כל אדם בשלב מסויים בחייו חווה כאב בגב התחתון לפרק זמן מסויים, בחלק מהמיקרים הכאב נעלם כפי שהוא בא.  עמוד השדרה המותני הוא המשכי לעמוד השידרה הגבי בחלקו העליון ומחובר לאגן הירכיים בחלקו התחתון. מבחינה פונקציונאלית לא ניתן להפריד את עמוד השדרה התחתון מאגן הירכיים ומפרקי הירך, בעת ביצוע פעולות יומיוות כגון כיפוף אנו מתבססים על חופש תנועה בין המפרקים באזור זה- לדוגמא בפעולת הכיפוף : כיפוף בחוליות עמוד השדרה ס...

December 19, 2018

עקב אכילס של הריצה:

לא סתם גיד האכיס קיבל ייצוג של כבוד בהיסטורייה של האנושות וכיבוש העיר "טרוויה". גיד האכילס הוא הגיד החזק בגוף האדם ובעל תפקיד חשוב מאוד בביצוע פעולות בעמידה ונשיאת משקל, ועל כן גם חשוף לפציעות רבות. מי שמתעסק בריצה/הליכה בין אם בצורה חובבנית, או מקצועית, או לספורט אשר קשור לשינוי כיוון בעמידה- כדורגל/ כדורסל / כדוריד ועוד כניראה נחשף או מניסיון אישי או ממכירים לפציעה/כאב ממושך באזור זה.

אז למה הוא כל כך חשוב?

אז על קצה המזלג, ריצה להבדיל מהליכה זה...

September 25, 2017

גולשים יקרים שנה טובה וחג שמח, 

הפוסט הנוכחי יעסוק באחת הפתולוגיות הנפוצות אשר גורמות למגבלה פונקציונלית וכאב בכתף.

הכתף הינה מפרק עם חופש תנועה רב על מנת לאפשר תפקוד חופשי עם הגפיים העליונות, חופש זה מתאפשר עקב מבנה המפרק כולל בתוכו את המבנה האנטומי, המייצבים האקטיבים של המפרק (שרירים) והמייצבים הפאסיבים (רצועות ורקמות רכות נוספות), וכן הבקרה ושליטה מוטורית. בפוסט אתן מידע כללי, סימפטומים אפשריים וכן את גשתי הטיפולית.

מידע כללי

קרע במסובבי הכתף הינה אחת מהסיבות העיקר...

August 3, 2017

גולשים יקרים, הפוסט הנוכחי יעסוק בנושא מאוד יקר לליבי : מיגרנה, אשר תקף למעל לעשר אחוז מהאוכלוסייה ובמקרים מסויימים יכול לגרום למגבלה תפקודית והשפעה ישירה על אורח החיים ומצבו הנפשי של האדם. מרבית האנשים לא מודעים לכך , אולם באמצעות טיפול שמרני-למשל פיזיותרפיה ניתן להשפיע לחיוב ע"י הורדת עוצמת הסימפטומים, משך הופעת המיגרנה ותדירות ההתקפים, לרוב בכדי להגיע להשפעה ממושכת ישנו צורך בשיתוף פעולה אקטיבי מצד המטופלים. אציג בקצרה מידע כללי המבוסס מניסיוני הקליני והספרות ה...

July 17, 2017

רקע כללי:

קרע במניסקוס (Meniscus tear) היא אחת מהפתולוגיות הנפוצות שיכולות לגרום לכאב ומגבלה תפקודית בברך. המניסקוס היא רקמה סחוסית ( fibrocartilage) בעלת חשיבות רבה בהעברת עומסים, בלימת זעזועים יציבות הברך ומתן פידבק תחושתי עמוק בתנועה. פגיעה במניסקוס יכולה לגרום לשינוי ביו-מכאנית עם השפעות לטווח הקרוב והרחוק. אופי הפגיעה ומיקום יכול להשפיע על מהלך וסוג הסימפטומים. פגיעה במניסקוס נפוצה אצל ספורטאים, ולרוב מנגנון הפגיעה יערב כוח חיצוני המופעל על המפרק, דרך נוספת לפ...

July 9, 2017

בפוסט הנוכחי אפרט בקצרה על תסמונת האיליוטיביאל (iliotibal band syndrome), הידועה גם בשמה כ- runnre's knee ואציג בקצרה את גישתי הטיפולית. תסמונת זו היא אחת מהגורמים , בין עם העיקריים או התורמים, היכולה להתבטא בכאב בברך ונפוצה בקרב ספורטאים וחובבי ריצה. ככלל כאב המלווה בסימפטומים נוספים נפוץ מאוד במפרק הברך, כאב יכול להגרם עקב טרואמה ראשונית, עומס לאורך זמן ובאופן ספונטני.

מידע כללי:

תסמונת האיליוטיביאל (Iliotibial band syndrome) היא אחת  מהסיבות לכאב בברך, לרוב הכאב...

June 14, 2017

כאב בגב התחתון יכול לנבוע מסיבות רבות, אחד מהגורמים, בין עם העיקריים ובין עם התורמים, יכול להיות לחץ ממקור סיאטי- בעצם לחץ מכאני על העצב הסיאטי. תופעה זו נפוצה מאוד  ולעתים הכאב יכול לחלוף בהדרגה וללא התערבות. במקרים מסוימים תופעה זו יכולה להימשך זמן ממושך ולגרום לירידה בתפקוד היומי ופגיעה באיכות החיים. ברוב המקרים ניתן להקל על הסימפטומים ולשפר את איכות החיים על ידי טיפול מקצועי והדרכה.

בפוסט הנוכחי אסביר בקצרה על תסמונת הסיאטיקה ואפרט בקצרה על גישתי הטיפולית.

...

Please reload

  • Facebook Basic Square

בלוג

גולשים יקרים,

רוב המידע המצוי בפוסטים מובא הן מהספרות המקצועית ומאמרים, בנוסף לדעתי האישית והמקצועית. החומר הנכתב מיועד לכלל האנשים, ובפרט למטפלים נוספים ומטופלים.

מקווה שתהנו מקריאת הפוסטים, 

ואשמח לתגובות.

איתי מנחם

  • b-facebook

התוכן הנמצא באתר אינו מהווה המלצה או חוות דעת רפואית